Žluté oči vedou domů

Knihy       Autoři       Štítky  

Román české autorky, v němž čtyři ženské hlasy a jeden osudový muž, vypráví o svých životních touhách, zmarněných snech, i o tom, co můžeme na svých životech změnit.

Kniha: Žluté oči vedou domůŽluté oči vedou domů
Autor: Pilátová Markéta
Vydavatel: mlp.cz
Žánr: Romány

Láska k jednomu muži spoutala Marii v Praze. Během druhé světové války i po ní, v roce 1948, odmítla emigrovat se svým milovaným Jaromírem. Místo společného života si celoživotně dopisovali. Jaromírova žena, Brazilka Luiza, se po smrti svého muže odhodlá navštívit Prahu, aby pohlédla své sokyni do očí. Obě ženy, jedna kolem osmdesátky, druhá na prahu sedmdesátky, spolu tráví mnoho času vzpomínáním, vysvětlováním, vyprávěním. Tlumočnice jim dělají dvě dívky, dcery emigrantů. Marta, mladá dívka, jejíž matka je nespokojená stárnoucí žena, která myslí na Prahu jen s trpkostí a pocit ublíženosti je v ní příliš výrazný, a Lena, která je naopak žena činu, v Brazílii zachraňující farmu po dědečkovi.

Stáhnout: Markéta Pilátová - Žluté oči vedou domů

O autorovi

Spisovatelka Pilátová Markéta

Narozena 1. února 1973 v Kroměříži. Hispanistka a spisovatelka, působí na FF UP a jako redaktorka v týdeníku Respekt, vzpomínky na pobyt v Brazílii.

Wikipedie
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com