Obyčejné životy

Knihy       Autoři       Štítky  

Román s autobiografickými prvky vypráví životní příběhy spolužáků z náchodského gymnázia, kteří se sejdou po dvaceti letech na maturitním večírku.

Josef Škvorecký - Obyčejné životyObyčejné životy
Série: Danny Smiřický #8
Autor: Škvorecký Josef
Vydavatel: mlp.cz
Žánr: Novely

Novela, která uzavírá Škvoreckého autobiografickou sérii s Dannym Smiřickým, uvádí tohoto hrdinu na setkání s bývalými spolužáky z gymnázia. Setkání mimo jiné ukáže, jak se třída pod tlakem doby rozdělila. Spíše než třídně si dřívější dobří přátelé nerozumějí ideově. Většina politických zlomů ve střední Evropě dvacátého století se každého z nich tak či onak dotkla. Postavy a události mají pravzor v životě, ale nejsou to ani portréty lidí, ani faktografické reportáže. Poměrně rozsáhlý oddíl autorských vysvětlivek pisatel zdůvodňuje: "Protože mi knihy vycházejí už od roku 1958, víc než čtyři desetiletí, domnívám se, že čtenáři uvítají, když jim v Poznámkách připomenu některé postavy a události v mých románech zachycené, které se zde pouze mihnou a na něž už možná pozapomněli..."

Stáhnout: Josef Škvorecký - Obyčejné životy

O autorovi

Spisovatel Josef Škvorecký

Narozen 27. 9. 1924 v Náchodě, zemřel 3. 1. 2012 v Torontu (Kanada). PhDr., prozaik, básník, literární kritik, překladatel z angličtiny, nakladatel, po roce 1968 v emigraci.

Wikipedie

Další knihy autora Škvorecký Josef


PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com