Město je náš les

Knihy       Autoři       Štítky  

Rozsáhlý básnický konvolut jednoho z nejvýznamnějších tvůrců české poezie ve druhé polovině dvacátého i na počátku 21. století je zasvěcený tématice města v jeho nejrozmanitějších podobách.

Petr Král - Město je náš lesMěsto je náš les
Autor: Král Petr
Vydavatel: mlp.cz
Žánr: Poezie

Ojedinělý opus Petra Krále sleduje básníkovo setkávání s městskými celky a proměnami, jimiž procházejí a v nichž se odráží neustále se zrychlující tep doby. Král "proplouvá" aglomeracemi zvučných jmen (Praha, Brusel, New York) jako neúnavný kosmopolita i jako ahasver, který bedlivě a spíše s nedůvěrou pozoruje jejich metamorfózy. Je svědkem tuposti davů, valících se náměstími i starobylými uličkami s takovou intenzitou, že individualita ztrácí schopnost zastavit se a vyhledat místo, jež mu dávalo prostor pro přemítání. Ztrátu intelektuální samoty násobí obavy z bezohledných developerských snah, jejichž cílem je vyčerpat všechny prázdné plochy a "postarat se" městům o novou tvář. Je tu ale nebezpečí, že po této plastice ztratí původní obličej oduševnělost i krásu inspirativního prostoru, jehož dotek bude možné oživit už jen ve vzpomínkách, na starých filmových záběrech či fotografiích.

Stáhnout: Petr Král - Město je náš les

O autorovi

Spisovatel Petr Král

Čes. básník, dramaturg a teoretik
Narozen 4. 9. 1941 v Praze. Dramaturg, básník, esejista, publikace z oboru divadla a filmu, překladatel píšící česky a francouzsky.

Wikipedie
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com